Polskie Forum Żywności Ekologicznej

Polskie Forum Żywności Ekologicznej to projekt holistyczny, kompleksowo podejmujący tematykę rolnictwa i żywności ekologicznej. Po raz pierwszy wydarzenie odbyło się w 2021 roku, wcześniej odbywało się pod nazwą Forum BIOEXPO. Dwa razy wydarzenie było dofinansowane z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw oraz Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

Co roku przynajmniej 3 panele

  • Panel skierowany do producentów żywności ekologicznej. Panel zwiększy wiedzę na temat przepisów, środków ochrony roślin i umożliwi wymianę informacji na najwyższym poziomie z ekspertami rynkowi.
  • Panel konsumencki, który będzie informował konsumentów/media/lekarzy o prozdrowotnym działaniu owoców i warzyw, obalając mity i czarny PR.
  • Panel skierowany do producentów żywności konwencjonalnej, którzy są zainteresowani wejściem w system jakości – certyfikację ekologiczną. Pomożemy im dowiedzieć się, jak ten proces przebiega, od czego zacząć, o czym nie zapomnieć i gdzie szukać pomocy.

Odbiorcami wydarzenia są konsumenci, rolnicy, lekarze i dziennikarze

Wydarzenie jest skierowane do szerokiego grona odbiorców. Rolnicy ekologiczni i tradycyjni planujący konwersję mogą uzyskać informacje, jak zrobić to najlepiej. Producenci i przetwórcy żywności ekologicznej oraz producenci i przetwórcy produktów z owoców i warzyw oraz zbóż dowiadują się, jak rozpocząć produkcję ekologiczną. W wydarzeniu biorą udział również przedstawiciele sklepów specjalistycznych ze zdrową żywnością, konsumenci żywności eko, media podujmujące tematykę ekologiczną, lekarze i dietetycy.

Rozpocznij drogę z produktami ekologicznymi

Polskie Forum Żywności Ekologicznej to niepowtarzalna okazja do poznania i rozpoczęcia swojej drogi z produktami ekologicznymi. Goście podejmują m.in. temat żywności ekologicznej i jej produkcji, dbałości o naszą planetę oraz przybliżają ekoprodukty do pielęgnacji ciała i domu. Mogą wziąć w nim udział przedstawiciele branży, rolnicy, producenci z branży BIO i ci, którzy myślą o konwersji na bio, dietetycy oraz konsumenci czy osoby zainteresowane tematem ekologicznego stylu życia w Polsce.

Forum 2021

W 2021 roku Forum odwiedziło około 300 osób, było około 50 wystąpień. Forum odbyło się 30 września i 2 października w ramach Targów BIOEXPO w Nadarzynie – największych targów żywności i produktów ekologicznych, jedynego takiego wydarzenia w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Więcej informacji o Forum w 2021 roku znajduje się tutaj: www.jemyeko.com/polskie-forum-zywnosci-ekologicznej/ .

Ekwiwalent reklamowy w 2020 roku wydarzenia wyniósł 275 452 zł, a informacja o wydarzeniu dotarła do 2 469 077 osób. W 2021 roku wyniósł łącznie 308 153 zł, a informacja o Forum dotarła do 2 006 070 osób.