Soki

Sok jabłkowy

Sok pomidorowy

Sok marchwiowy

Baza warzyw i owoców

Agrest

Aronia

Bakłażan

Bób

Boczniaki

Borówka amerykańska

Brokuły

Brukselka

Brzoskwinia

Burak czerwony

Cebula

Ciecierzyca

Cukinia

Cykoria

Czarny bez

Czereśnia

Czosnek

Dynia

Dereń

Dzika róża

Fasola biała

Fasola szparagowa

Groch

Gruszka

Jabłko

Jagoda kamczacka

Jarmuż

Jeżyna

Kalafior

Kalarepa

Kapusta

Koper

Kukurydza

Malina

Marchew

Mini kiwi

Morela

Ogórek

Papryka

Pieczarki

Pietruszka

Pigwa

Pomidor

Por

Porzeczka czarna

Porzeczka czerwona

Rabarbar

Rokitnik

Roszponka

Rukola

Rzepa

Rzodkiewka

Sałata

Seler

Soczewica czerwona

Soja

Szczaw

Szczypiorek

Szparagi

Szalotka

Szpinak

Śliwka

Truskawka

Wiśnia

Ziemniak

Żurawina

Zgodnie z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia warzywa i owoce powinny stanowić podstawę codziennego jadłospisu. Podczas wyboru właściwych produktów należy zwracać uwagę zarówno na pochodzenie oraz sezonowość, jak i jakość warzyw i owoców. Aby więc na nasze stoły trafiało codzienne około 400 g najzdrowszych produktów, warto wybierać sprawdzone polskie warzywa i owoce.

Zawsze zdrowe, zawsze pyszne – polskie owoce i warzywa

Zdrowe owoce i warzywa polskie to gwarancja świeżości oraz optymalnej zawartości witamin i składników mineralnych. Wysoka jakość naszych warzyw i owoców wynika z braku konieczności dalekich transportów oraz z przyjaznych warunków atmosferycznych i nasłonecznienia, optymalnych dla ich dojrzewania. Dodatkowo polskie owoce i warzywa nie zawierają konserwantów ani sztucznych substancji wpływających na ich smak, aromat oraz świeżość. W końcu nie od dziś wiadomo, że w pełni naturalne produkty pozytywnie wpływają na zdrowie, a także pozwalają walczyć z wieloma chorobami oraz dolegliwościami. Wypróbuj więc ich moc!

Wiem, co jem – leksykon polskich warzyw i owoców

Przygotowany przez nas leksykon polskich warzyw i owoców to zbiór zdrowych, polskich produktów, przedstawiający właściwości zdrowotne oraz skład poszczególnych owoców i warzyw. Jeśli masz więc wątpliwości co do pochodzenia produktów lub ich właściwości odżywczych, to nasz leksykon polskich warzyw i owoców jest właśnie dla Ciebie! Zbiór został tu uszeregowany alfabetycznie, abyś bez problemu odnalazł interesujący Cię produkt. Zestawienie to stanowi więc świetną inspirację przed zakupami rodzimych produktów.

Zdrowe warzywa i owoce polskie, postaw na jakość!

Zdrowe polskie owoce i warzywa powinny stanowić znaczną część każdego posiłku w ciągu dnia. Podczas zakupów warto więc zwrócić uwagę na ich jakość. Zdrowe warzywa polskie poznamy po jędrności, aromatycznym zapachu, a także naturalnym kolorze. Dodatkowo warto pamiętać, że rodzime produkty nie wymagają dalekich transportów, dzięki czemu nie utrata witamin i składników mineralnych jest zminimalizowana.

Podczas codziennych zakupów postaw więc na zdrowe owoce i warzywa polskie! Taki wybór to same korzyści dla zdrowia oraz olbrzymie wsparcie dla polskich rolników i sadowników.

Kalendarz warzyw i owoców

Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień