Związek Zawodowy Rolników Ojczyzna

Związek Zawodowy Rolników Ojczyzna realizował szereg projektów mających na celu promocję polskich warzyw i owoców.

W polskiej ziemi zdrowe moce, jedz warzywa i owoce!

Od maja do końca grudnia 2019 roku miała miejsce kampanię informacyjno – promocyjna pod hasłem „W polskiej ziemi zdrowe moce, jedz warzywa i owoce!”. Jej celem był wzrost świadomości konsumentów na temat zalet kupowania i spożywania warzyw i owoców pochodzących z polskich upraw. Kampania była obecna zarówno w telewizji, prasie jak i mediach online.

Głównym poruszanym tematem było pogłębienie wiedzy na temat korzyści wynikających ze stosowania diety opartej na spożywaniu warzyw i owoców pochodzących z polskich upraw. Jej celem  było również umocnienie pozycji i zbudowanie pozytywnego wizerunku polskich producentów warzyw i owoców. Polscy producenci mieli stać się pierwszym wyborem konsumentów w trakcie codziennych zakupów.

Dobre, bo nasze – warzywa i owoce z Polski

W ramach projektu promocja polskich warzyw i owoców odbywała się podczas najstarszego festiwalu piwnego Chmielaki 2020. Na przygotowanym przez organizatorów stoisku kucharze przygotowywali dania degustacyjne, które były serwowane uczestnikom festiwalu. Kampania była również obecna w Internecie. Na kanale Dobre, bo nasze – warzywa i owoce z Polski zamieszczano filmiki promujące projekt. Stworzony również został profil na Facebooku, gdzie zachęcano do spożycia polskich warzyw i owoców.

Odkryj smak polskich owoców i warzyw

W 2021 roku Związek Zawodowy Rolników Ojczyzna zrealizował kampanię promocyjno-informacyjną „Odkryj smak polskich owoców i warzyw”. Miała ona na celu wzrost spożycia tych produktów przez Polaków, a także promocję zdrowego stylu życia. Kampania była promowana w Internecie za pomocą specjalnie stworzonej strony www oraz profilu na Facebooku. Zamieszczano tam materiały promujące polskie warzywa i owoce, a także zachęcające do ich spożycia. Projekt obecny był również podczas Ogólnopolskiego Zjazdu Food Trucków w Warszawie. Profesjonalny kucharz w specjalnie oznakowanym food tracku przygotował i wydał setki porcji degustacyjnych potraw z polskich warzyw i owoców.

Polskie nie tuczą – Kampania informacyjna na temat polskich owoców i warzyw

W 2021 roku miała miejsce kampania informacyjna „Polskie nie tuczą”. Jej celem była promocja polskich owoców i warzyw oraz zachęcanie odbiorców do ich częstego spożycia.

Kampania była szeroko obecna w mediach społecznościowych. Na założonym kanale na YouTube dodawano relacje z promocyjnych akcji kampanii. Stworzono również profil na Facebooku, gdzie zamieszczano angażujące posty promujące polskie warzywa i owoce. Projekt obecny był również podczas festiwalu Chmielaki 2021. Na przygotowanym stoisku degustacyjnym profesjonalni kucharze przygotowywali potrawy na bazie polskich warzyw i owoców. Uczestnicy mogli ich spróbować, a także posłuchać od obecnych dietetyków o walorach tych rodzimych produktów.

Wszystkie kampanie realizowane przez Związek Zawodowy Rolników Ojczyzna były finansowane ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.