#wybieramPOLSKIEjabłka

Projekt realizowany z inicjatywy Stowarzyszenia Sady Grójeckie oraz partnerów Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Sady Sandomierskie, Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych oraz Unię Owocową.
Projekt skupia się na realizacji kampanii promocyjnej poprzez:

  • przygotowanie filmów promocyjnych w wersji 2,5 minutowej oraz 30 sekundowej,
  • realizację sesji zdjęciowej „Dzieciństwo w sadzie”,
  • przygotowanie gry mobilnej dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat: Ninja z Sadu
  • przygotowania raportu „Trendy na polskim rynku sadowniczym”
  • przygotowania 3 szkoleń on-line „Świadomy sadownik”
  • organizacji konferencji prasowej promującej projekt
  • przygotowania i druku broszury „ Świadomy sadownik”

 

Projekt ma za zadanie zwiększenie spożycia jabłek

Jednym z głównych powodów realizacji projektu jest fakt, że polscy konsumenci spożywają za mało warzyw i owoców. Polska jako jeden ze światowych liderów w produkcji jabłek, niestety nie może poszczycić się ich największym spożyciem. Według badań roczne spożycie jabłek jest zdecydowanie niższe niż średnia dla wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Polskie jabłka są zdrowe i bezpieczne

Kluczem do zwiększenia spożycia jabłek w Polsce jest przekonanie konsumentów do tego, że są one produkowane w bezpieczny dla zdrowia sposób. Chcemy osiągnąć ten cel pokazując prawdziwe rodziny sadowników w czasie pracy, spędzania wolnego czasu. Umożliwi to przekazanie odbiorcom, że sadownicy to takie same rodziny jak konsumenci i tak samo więc dbają o zdrowie swoje i swoich rodzin. W taki właśnie sposób przygotowane zostały filmy promocyjne i sesja zdjęciowa dzieciństwo w sadzie. Dzięki zaangażowaniu autentycznych rodzin sadowniczych możemy pokazać w jaki sposób wielopokoleniowe rodziny łączą tradycję uprawy jabłek z nowoczesnością.

Projekt zakłada również działania, które mają na celu zwiększenie świadomości sadowników co do najnowszych trendów w produkcji jabłek, włączając w to działania prośrodowiskowe. Sadownicy będą mogli korzystać z raportu, broszur i szkoleń prowadzonych on-line.

Jabłko to owoc pełen tajemnic

Jabłko nazywane jest super owocem. Dlaczego? Nie tylko ze względu na wiele możliwości w jakich możemy je spożywać, ale ze względu na wiele ciekawostek dotyczących jabłka oraz ich miejsca w polskiej i światowej historii. Atrakcyjny sposób przekazania tych informacji to jeden z kluczy do zwrócenia uwagi najmłodszych konsumentów. Dlatego też w ramach projektu stworzona zostanie gra na urządzenia mobilne „Ninja z sadu”. Przejściu każdego poziomu w grze oraz po przecięciu „specjalnych” jabłek, wyświetlone będą ciekawostki i informacje dotyczące jabłek, w tym ich wartości odżywcze, witaminy, historia jabłek w Polsce.

Działania wspierające

Uzupełnieniem głównych działań projektu jest organizacja konferencji prasowej, przygotowanie 4 informacji prasowych miesięcznie oraz zakup czasu antenowego na potrzeby emisji przygotowanych wcześniej materiałów filmowych w komunikacji miejskiej i kolejowej. Utworzone zostaną również profile w mediach społecznościowych: Facebook i Instagram, a ich zawartość będą tworzyć zdjęcia z sesji „Dzieciństwo w sadzie”.

Sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Warzyw i Owoców

Materiały partnera