fbpx

Festiwal Młody Polski Ziemniak

Festiwal Kulinarny „Młody Ziemniak” odbywa się już od dwóch lat w wielu miastach w Polsce, a wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny. Korzystając z lokalnych dóbr poznawaliśmy to warzywo „Od Kuchni” – czyli od strony smaku, zapachu i kompozycji w wyjątkowych regionalnych potrawach. Pokazujemy unikatowe zastosowania ziemniaka, głównie przez pryzmat kuchni regionalnej i przygotowujemy z niego pyszne dania podczas pokazów kulinarnych.

Zbierając pozytywne komentarze od uczestników pokazów, przekonujemy się, iż tego typu inicjatywy są bardzo ważne dla konsumentów. Łącząc aspekt możliwości spotkania się innych uczestników rynku z aspektem edukacyjnym wpłynęliśmy na świadomość części społeczeństwa, co do korzyści płynących ze spożycia młodych ziemniaków, wysokiej zawartości składników odżywczych, prostoty przygotowania dań z ziemniaków oraz ich miejsca w diecie.

Celem głównym festiwalu jest promocja spożycia ziemniaków oraz ich przetworów w tym produktów ekologicznych, w wyniku zmiany postrzegania warzyw i owoców – edukacja konsumentów w zakresie pierwszoplanowej ich roli w diecie, patriotyzm konsumencki. Celem szczegółowym jest edukacja konsumentów budująca rolę warzyw i owoców w codziennej diecie. Promocja polskich produktów i żywności, popularyzacja zdrowego odżywiania.