fbpx

Już od dwóch lat odbywa się realizowany przez nas Festiwal Kulinarny „Młody Ziemniak”. Przyciąga on wielu konsumentów chcących jeszcze lepiej poznać to popularne polskie warzywo, na sposoby, o których wcześniej nie słyszeli.

Podczas festiwalu  w wielu miastach w Polsce odbywały się bezpłatne pokazy, na których uczestnicy mogli zobaczyć unikatowe zastosowania ziemniaka w wielu potrawach kuchni regionalnej.

Ziemniak był również głównym bohaterem pysznych dań przygotowywanych podczas pokazów kulinarnych. Uczestnicy poznali go dosłownie „od kuchni” – jego smak, zapach, a także różne możliwe kompozycje, w których może on występować.

Festiwal miał przede wszystkim na celu promocję spożycia ziemniaków i ich przetworów – pokazując je jako zdrowe i polskie produkty. Przy okazji edukowaliśmy uczestników również na temat zasad zdrowego odżywiania, zwracając przy tym uwagę jak ważną rolę pełnią warzywa i owoce w naszej codziennej diecie.

Otrzymaliśmy od uczestników pokazów bardzo pozytywne komentarze, które tylko umocniły nas w przekonaniu, jak ważna jest edukacja konsumentów. Dzięki takim spotkaniom mogliśmy przedstawić uczestnikom, jakie korzyści płyną ze spożycia młodych ziemniaków, o ich wysokiej zawartości składników odżywczych oraz o tym jak prosto jest przygotować z nich pyszne i zdrowe potrawy.