fbpx

Wczoraj, tj. 12 września 2019, odbył się pierwszy dzień Międzynarodowych Targów Żywności Warsaw Food Expo. Jest to wydarzenie, skierowane do uczestników branży rolno-spożywczej, którego jednym z patronów branżowych jest Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków.

Uczestnicy eventu mają okazję nie tylko zaprezentować własne produkty czy nowości, ale także zapoznać się z najnowszymi trendami dzięki zorganizowanym warsztatom i wystąpieniom przedstawicieli branży. Barbara Groele, Sekretarz Generalny KUPS, poprowadziła jeden z wykładów, który dotyczył narzędzia promocji, jakim jest System Jakości Certyfikowany Produkt (CP). Został on stworzony wspólnie z ekspertami aby wyróżniać jakościowe produkty z owoców i warzyw takie jak np. soki, smoothie, musy, różne sałatki, surówki czy zupy, susze, powidła i wiele innych produktów bez dodatku cukrów, słodzików, konserwantów czy sztucznych barwników i aromatów. Wzrost świadomości oraz trendy konsumenckie pokazują, że coraz większą popularnością cieszą się produkty o prozdrowotnych właściwościach, które wymagają wyróżnienia na półce np. poprzez znak Certyfikowany Produkt CP.

Trendy żywieniowe a decyzje zakupowe

Barbara Groele podkreśliła zależności pomiędzy trendami żywieniowymi a decyzjami zakupowymi. Warto więc dopasować produkty i komunikację o nich do trendów konsumenckich, które kładą coraz większy nacisk na prozdrowotne właściwości. Skład produktu i gęstość odżywcza z odpowiednią wysoką zawartością konkretnych witamin i składników mineralnych wpływających pozytywnie na różne procesy zachodzące w organizmie człowieka daję przewagę rynkową produktom z owoców i warzyw. Wykorzystanie obowiązujących przepisów, umożliwiających zamieszczanie oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych, jest jednym ze sposobów komunikacji ze świadomym konsumentem, a to umożliwia znak Certyfikowany Produkt (CP).

Wyróżnianie produktów na sklepowych półkach bywa niełatwym zadaniem, biorąc pod uwagę szeroki asortyment w punktach sprzedaży, umieszczenie jednak logotypu Certyfikowany Produkt (CP) pozwala wyróżnić produkt, promuje go oraz spełnia cele edukacyjne w zakresie wiedzy o korzyściach zdrowotnych spożywanych owoców, warzyw oraz otrzymanych z nich przetworów np. soki czy smoothie.

Więcej informacji o Systemie Jakości Certyfikowany Produkt (CP) znajduje się tutaj.