fbpx

W niedzielę 30 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Soku. Z tej okazji przygotowaliśmy szereg atrakcji, by każdy mógł przekonać się, że szklanka soku to prosty sposób na dostarczenie 1 z 5 porcji warzyw i owoców każdego dnia!

Świętowaliśmy z Radiem ZET!

Świętowanie Światowego Dnia Soku rozpoczęliśmy już w piątkowy poranek, 28 maja w ramach audycji „Dzień Dobry Bardzo”. Na antenie odbył się konkurs, w którym liczył się refleks i wiedza na temat soków, a nagrodę stanowił rodzinny zapas soków. Prowadzący oprócz przeprowadzenia rundy konkursowej, zdradzili też kilka ciekawostek dotyczących soków, szerząc tym samym wiedzę na temat tej kategorii produktów spożywczych wśród słuchaczy. W Światowy Dzień Soku przeprowadzone zostały kolejne dwie serie konkursowe, w których oprócz soków można było wygrać 500 zł na zdrowe zakupy, a także uzupełnić swoją wiedzę o porcję informacji na temat miejsca i roli soków w codziennej zbilansowanej diecie.

Ekspert radził na antenie

W Światowy Dzień Soku oprócz szansy na zdobycie cennych nagród, ekspert, dr hab. Dariusz Włodarek – lekarz, dietetyk i żywieniowiec, Kierownik Zakładu Dietetyki Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, na antenie Radia ZET, Meloradia (program Melotrendy), Chillizet (program Chilli Zjedz) i Antyradia (program Gastrofaza) opowiedział o tym, dlaczego 1 z 5 porcji warzyw i owoców może stanowić szklanka soku. Sok wspomniany został jako nieoczywisty składnik kulinarny, a także produkt mający pozytywny wpływ na pracę mózgu.

Świętowaliśmy z Pytaniem na Śniadanie

W TV również nie zabrakło wiedzy i dobrej zabawy! W Pytaniu na Śniadanie Agnieszka Kaczorowska wraz z kucharzem Kubą Steuermarkiem przygotowywała pyszne potrawy – których uzupełnienie, jak również składnik wybranych dań stanowił sok. Natomiast, ekspert  dr Agnieszka Kozioł-Kozakowska, dietetyk i adiunkt w klinice Pediatrii Gastroenterologii i Żywienia, Kierownik Pracowni Dietetyki Pediatrycznej UJ CM, specjalizująca się w leczeniu dietetycznym podkreśliła miejsce warzyw, owoców i soków z nich powstałych w codziennym menu oraz poruszyła aspekt dotyczący włączania soku do diety dzieci.

Porcja wiedzy w Magazynie Rodzinnym

Na łamach dodatku wydawnictwa Polska Press – Magazynu Rodzinnego – zagościły z kolei fakty i mity dotyczące soków. W materiale ekspert dr Agnieszka Kozioł-Kozakowska rozprawiła się z najpopularniejszymi, niekoniecznie słusznymi, przekonaniami jakie pojawiają się w dyskusjach na temat soków, podkreślając istotną rolę 5 porcji warzyw i owoców w diecie.

 

Światowy Dzień Soku był także widoczny w mediach społecznościowych apetytnapolskie na Facebooku i Instagramie.

Działanie realizowane jest w ramach programu „5 porcji warzyw, owoców lub soku XI” – sfinansowanego ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw