fbpx

1 z 5 porcji warzyw i owoców – tak najprościej określić szklankę soku, po którą warto sięgać każdego dnia. A szczególnie w Światowy Dzień Soku, który jak co roku wypada 30 maja! Przyłącz się do świętowania i sprawdź, co przygotowaliśmy z tej okazji, żeby podkreślić, że ze szklanką soku 5 porcji jest naprawdę proste!

Świętujemy z Radiem ZET!

I to na bogato! Już 28.05 w programie „Dzień dobry bardzo!” będziemy zachęcać do sięgania po szklankę soku w niebagatelny sposób – zapraszamy do konkursu, w którym można wygrać rodzinny zapas soku! Formuła konkursu jest banalnie prosta, a to, co się liczy, to szybkość odpowiedzi – na trzy pytania trzeba udzielić trzech ekspresowych odpowiedzi. Słuchaj radia ZET w piątkowy poranek pomiędzy 6:00 a 10:00 i weź udział w zabawie – dowiesz się też kilku ciekawostek o sokach, które być może Cię zaskoczą!

A już 30 maja, w Światowy Dzień Soku, kolejne dwie serie konkursowe, w których oprócz zapasu soków do wygrania jest 500 zł na zdrowe zakupy! Tu już mamy jedno pytanie konkursowe, na które należy precyzyjnie odpowiedzieć – słuchaj Radia ZET w godzinach 9:00-10:00 oraz 14:00-15:00 i daj sobie szansę na wygraną!

 

Ekspert radzi na antenie

To jednak nie wszystko – zadbaliśmy również o więcej jakościowych i merytorycznych ciekawostek dotyczących soku i jego miejsca w codziennej diecie. Pomaga nam w tym ekspert ds. żywienia, dr Dariusz Włodarek, który na antenie Radia ZET, Meloradia (program Melotrendy), Chillizet (program Chilli Zjedz) i Antyradia (program Gastrofaza) porozmawia z redaktorami o tym, dlaczego szklanka soku może być 1 z 5 porcji warzyw i owoców oraz co dobrego w niej znajdziemy. Wspomnimy również o wpływie soku na pracę mózgu, a także zaproponujemy sok w nieoczywistej roli składnika kulinarnego wraz z praktycznymi sposobami na włączenie go do codziennej diety. Słuchaj swojej ulubionej stacji 30 maja, w Światowy Dzień Soku, i świętuj z nami ten wyjątkowy dzień w radio!

Świętujemy z Pytaniem na Śniadanie

W TV również zadbamy o porcję merytorycznej wiedzy, jak i praktycznych sposobów na szklankę soku do pysznych dań! 30 maja oglądaj Pytanie na Śniadanie w godz. 7:30-11:00! Do kącika kulinarnego zaprosiliśmy Agnieszkę Kaczorowską, która wspólnie z nami chce świętować Światowy Dzień Soku! Porozmawiamy o tym, jak zachęcić dzieci do spożywania warzyw i owoców, i jak sok, spożywany w odpowiednich ilościach, może w tym pomóc. Razem z kucharzem, Kubą Steuermarkiem, stworzą wyśmienite dania, do których sok pasuje idealnie! Z kolei ekspert ds. żywienia, dr Agnieszka Kozioł-Kozakowska, przedstawi powody, dla których szklankę soku warto włączyć już do śniadania.

Światowy Dzień Soku będzie też mocno widoczny w naszych mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie – chwyć więc szklankę soku i bądź z nami 30 maja!

Działanie realizowane jest w ramach programu „5 porcji warzyw, owoców lub soku XI” – sfinansowanego ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw