fbpx

Sierpniowy odcinek podcastu Radioklinika odbył się z udziałem wyjątkowego gościa. Dr n. o zdr. Wanda Baltaza to dietetyk kliniczna, specjalizująca się m.in. w leczeniu otyłości, zaburzeń odżywiania i insulinooporności. Słuchaczom opowiedziała o tym, jak zapobiegać odwodnieniu organizmu, co jest ważne szczególnie w kontekście letnich upałów. O tym, że warto pić soki, a także o faktach i mitach związanych z ich spożyciem możecie dowiedzieć się, odwiedzając kanał Radiokliniki, również na Spotify.

Serwis Radioklinika opublikował odcinek podcastu, zatytułowany Jak zapobiec odwodnieniu? Czyli co i jak powinniśmy pić w okresie letnim. W wywiadzie z ekspertem – dr n. o zdr. Wandą Baltazą, możemy posłuchać m.in., jak prawidłowo rozumieć pojęcie nawodnienia organizmu, czym jest równowaga wodno-elektrolitowa oraz jak i kiedy tracimy najwięcej tych cennych dla zdrowia substancji. Samo picie wody może nie być wystarczającym sposobem na uzupełnianie płynów! Dietetyczka podaje słuchaczom metody racjonalnego nawadniania organizmu, a także radzi wzbogacić dietę w owoce, warzywa oraz sok. W odcinku, opowiada także o ciekawostkach związanych z jego spożyciem oraz podaje praktyczne porady dotyczące żywienia dzieci, dorosłych i seniorów.

Zapraszamy do słuchania!

Jak zapobiec odwodnieniu? Czyli co i jak powinniśmy pić w okresie letnim [podcast] – Radioklinika | O zdrowiu przy mikrofonie