fbpx

Już 1 lipca 2021 rozpocznie się dwudniowa konferencja Komitetu Nauk o Żywności i Żywieniu PAN „Żywność w strategii Zielonego Ładu”. Tematyka skupiać się będzie na żywności „od pola do stołu”, odgrywającej kluczową rolę w strategii Unii Europejskiej, wyznaczającej kierunki rozwoju gospodarki państw członkowskich. Specjaliści w ramach wydarzenia, które odbędzie się na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej, zwrócą uwagę na rolę produkcji żywności „od pola do stołu”, a także na fakt, jak istotne są jej wartości odżywcze, jakość sensoryczna oraz brak zagrożeń zdrowotnych.

Konferencja Komitetu Nauk o Żywności i Żywieniu PAN obejmuje szereg sesji tematycznych, takich jak żywność i żywienie w dobie zagrożeń epidemiologicznych, struktura a funkcjonalność żywności czy prokonsumenckie kierunki rozwoju w przetwórstwie żywności. Sesje odbędą się w formie wykładów plenarnych, dyskusji panelowych, wystaw oraz ekspozycji, a także sesji posterowych.

Wśród prelegentów obecna będzie dr inż. Katarzyna Stoś, prof. nadzw. NIZP-PZH, która wygłosi prezentację pt. „Wartość odżywcza i spożycie owoców, warzyw i ich przetworów w Polsce”. W ramach zagadnienia zaprezentowane zostaną najważniejsze informacje dotyczące bogatej matrycy odżywczej warzyw, owoców i przetworów z nich powstających, takich jak soki. Przedstawione zostaną także możliwości oznakowania ich oświadczeniami żywieniowymi i zdrowotnymi.

Serdecznie zapraszamy do udziału – więcej informacji znajduje się tutaj.