fbpx

17 października odbędzie się  V Narodowy Kongres Żywieniowy. W tym roku wydarzenie odbędzie się online, a tematem przewodnim jest DIETA DLA ZDROWIA I PLANETY.

zdrowa dieta z owoców i warzyw

Jak co roku Kongres będzie miejscem na wymianę doświadczeń, wiedzy i teorii z zakresu żywienia oraz zdrowia.  Eksperci z dziedziny medycyny, żywienia i dietetyki podejmą różnorodne tematy zachęcając do dyskusji wszystkich uczestników. Poznamy odpowiedzi na nurtujące wielu z nas pytania, jak np.  co możemy zrobić dla poprawy stanu naszego zdrowia i naszej planety? Bądź, czy dieta roślinna to dobre rozwiązanie dla każdego? Wśród panelistów, w strefie merytorycznej obecne będą również ekspertki z ramienia naszego serwisu www.apetytnapolskie.com – dr hab. Dominika Głąbska, prof. SGGW oraz prof. dr hab. Dominika Guzek z Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, wraz z wykładem pt.: Gęstość odżywcza i walory prozdrowotne warzyw, owoców i ich przetworów. Zachęcimy uczestników do włączenia większej ilości warzyw, owoców i ich przetworów takich jak soki do codziennej diety. Wyjaśnimy, dlaczego zbilansowana dieta, to taka która zawiera co najmniej 400 g tych produktów w ciągu dnia, najlepiej w podziale na 5 porcji, pamiętając przy tym, że jedną z nich może stanowić szklanka (200 ml) ulubionego soku.

Co więcej, w strefie kulinarnej, którą poprowadzi Grzegorz Łapanowski, również będziemy obecni wraz z kolejnym naszym ekspertem – dr Agnieszką Kozioł-Kozakowską, dietetyk, specjalistką zdrowia publicznego, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Nasz ekspert przybliży uczestnikom rolę warzyw, owoców i soków w codziennej zbilansowanej diecie. Wyjaśni, że to właśnie te  produkty przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz dobrego samopoczucia.

Bądźcie tego dnia z nami i wspólnie rozbudźmy Apetyt na Polskie warzywa, owoce i soki!