fbpx

Przez ostatni kwartał rozbudzaliśmy apetyt na polskie warzywa, owoce i soki wraz z Martą Hennig, prowadzącą kanał www.codzienniefit.pl! Przygotowaliśmy wspólnie 3 filmy, w których radziliśmy jak codziennie być bardziej fit, z uwzględnieniem polskich warzyw, owoców i porcji soków w dziennym menu. Zobaczcie jak nam się to udało!

Metoda małych kroków – drogą do ważnych zmian

Aby zmienić nawyki, potrzeba czasu i konsekwencji. Najlepiej rozpocząć działania metodą małych kroków. Nie zmieniać przyzwyczajeń żywieniowych radykalnie z dnia na dzień, ale stopniowo, rozkładać je w czasie.

Pamiętajmy jednak, że nawet te pozornie małe zmiany takie jak wybranie schodów, zamiast windy, czy włączenie dodatkowej porcji warzyw, owoców czy szklanki soku (200 ml) do codziennego menu w efekcie i przy regularności pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Więcej o „małych wielkich” zmianach, które warto wdrażać na co dzień przeczytasz w naszym wywiadzie z Martą.

Warzywno-owocowe wersje ulubionych dań

Kolejną radą, którą chcielibyśmy się z wami podzielić jest spróbowanie warzywno-owocowe wersje ulubionych dań. Warto spróbować przygotować jarskie odsłony dobrze znanych potraw. Warzywne taco, pizza, czy zapiekanka? Brownie z cukinii? Brzmi interesująco? Bądź kreatywny i w typowo mięsnych daniach użyj warzyw, a nawet owoców. Pamiętaj, że dziennie powinniśmy spożywać minimum 400 gramów warzyw i owoców, najlepiej podzielonych na 5 porcji. A dzięki warzywno-owocowym wersjom wybranych potraw, zrealizowanie tych rekomendacji będzie o wiele prostsze. Co więcej, uzupełnij danie porcją (szklanka 200 ml) ulubionego soku i delektuj się smakiem i bogactwem substancji odżywczych. Poznaj przykładowe owocowo-warzywne menu i zainspiruj się nim w swojej kuchni!

Warzywno-owocowe wersje ulubionych dań

Pamiętajcie, że do prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędne jest połączenie właściwie skomponowanej diety i regularnej aktywności fizycznej. Im bardziej zróżnicowana dieta, bogata w warzywa, owoce i ich przetwory (w tym soki) ze wszystkich grup kolorystycznych tym więcej witamin i składników mineralnych dostarczymy wraz z każdym posiłkiem.

 

Obejrzyj nasz cykl filmików i poznaj wszystkie nasze triki i porady, które pozwolą ci jeść zdrowiej OD ZARAZ:

 

  1. 3 triki, które pozwolą ci jeść zdrowiej OD ZARAZ – czyli #apetytnapolskie codzienniefit.pl!
  2. Warzywno-owocowe menu – czyli #apetytnapolskie z codzienniefit.pl!
  3. JAK JEŚĆ ZDROWIEJ BEZ WYSIŁKU? 5 łatwych sposobów na zdrowszą dietę od zaraz