fbpx

Przygotowania do świąt to nie lada wyzwanie. Nie dość, że trzeba zsynchronizować mnóstwo czynności, dopilnować, by ciasta wyrosły, a kapusta się nie spaliła, to na koniec jeszcze zostaje pytanie: czym nakarmić domowników, gdy wszystko jest na święta? Na szczęście z warzyw i owoców można szybko przyrządzić przekąski, które pozwolą nam utrzymać zbilansowaną dietę także w szalonym, przedświątecznym czasie.

Każdy z nas jako dziecko nie raz usłyszał od mamy: „zostaw to, to na święta”. Gdy w domu trwa intensywne gotowanie i pieczenie, często brakuje czasu na zbilansowane posiłki, pełne witamin i składników mineralnych. Raczej podjadamy coś w biegu, oby tylko dotrwać do świąt i zupełnie zapominamy o zasadzie 5 porcji. Według niej warzywa i owoce powinniśmy jeść minimum 5 razy dziennie dla zdrowia, a jedną taką porcję może zastąpić szklanka soku.

Łatwiej powiedzieć niż zrobić? Wcale nie!  – przekonuje blogerka Joanna Pachla. Autorka lifestyle’owego bloga o związkach, rodzinie oraz życiu znalazła m.in. u nas 5 sposobów na przedświąteczne menu z warzywami i owocami w roli głównej. Każdy z przepisów wykonamy szybko, z łatwo dostępnych produktów i w ten sposób wzbogacimy dietę o niezbędne składniki odżywcze. Jeszcze lepiej, gdy do takiego posiłku wypijemy szklankę soku, bo sok to naturalny ekwiwalent świeżych owoców lub warzyw: bez dodanego cukru i bez konserwantów. A co najważniejsze – tych przepisów możesz używać przez okrągły rok!

Jakie dania z warzyw i owoców proponuje Joanna Pachla? Sprawdźcie tutaj.