fbpx

17 października byliśmy obecni na V Narodowym Kongresie Żywieniowym. W tym roku wydarzenie odbyło się online, a tematem przewodnim była DIETA DLA ZDROWIA I PLANETY.

Merytorycznie o zdrowiu i żywieniu

Jak co roku Kongres był miejscem na wymianę doświadczeń, wiedzy i teorii z zakresu żywienia oraz zdrowia.  Wśród panelistów, w strefie merytorycznej, obecne były ekspertki – dr hab. Dominika Głąbska, prof. SGGW oraz prof. dr hab. Dominika Guzek z Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, wraz z wykładem pt.: Gęstość odżywcza i walory prozdrowotne warzyw, owoców i ich przetworów. Ekspertki zachęcały uczestników do włączenia większej ilości warzyw, owoców i ich przetworów takich jak soki do codziennej diety oraz wyjaśniła, dlaczego zbilansowana dieta, to taka która zawiera co najmniej 400 g tych produktów w ciągu dnia, najlepiej w podziale na 5 porcji, pamiętając przy tym, że jedną z nich może stanowić szklanka (200 ml) ulubionego soku.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym materiałem, przygotowanym przez ekspertki: Gęstość odżywcza i walory prozdrowotne warzyw, owoców i ich przetworów

Smacznie i na zdrowie!

W Strefie Kulinarnej Kongresu – kolejny ekspert dr Agnieszka Kozioł-Kozakowska, dietetyk, specjalistka zdrowia publicznego, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum przybliżyła uczestnikom rolę warzyw, owoców i soków w codziennej zbilansowanej diecie w rozmowie z Grzegorzem Łapanowskim.

 

Porcja merytorycznej wiedzy

W ramach działań merytorycznych, podczas Kongresu byliśmy obecni również z wirtualnym stoiskiem i szeregiem materiałów informacyjnych. Stoisko odwiedziło ponad 200 uczestników Kongresu generując jakościowy ruch na nasz serwis!

Wszystkie przygotowane materiały znajdują się poniżej:

Byliśmy widoczni nie tylko online, wyeksponowaliśmy  również polskie warzywa i owoce oraz soki na terenie Stadionu Narodowego, gdzie realizowaliśmy wywiady z prelegentami.

V Narodowy Kongres Żywieniowy był niezwykle ważnym wydarzeniem dla specjalistów ds. żywienia. Zachęcamy do zapoznania się z całościowym podsumowaniem, które znajduje się tutaj.