fbpx

17 września obchodziliśmy Narodowy Dzień Sportu. Z tej okazji na błoniach PGE Narodowego w Warszawie, Fundacja Zwalcz Nudę zorganizowała wspaniały piknik, na którym oczywiście nie mogło nas zabraknąć! Na stoisku Apetytu, mieszczącym się w Strefie Owoców i Warzyw, jak zawsze czekało wiele atrakcji.

Frekwencja znów dopisała, a pogoda była wręcz wymarzona. W trakcie trwania pikniku, stoisko Apetyt na polskie było bardzo chętnie odwiedzane, zarówno przez starszych, jak i tych najmłodszych. Nic dziwnego! To właśnie dla dzieci przygotowaliśmy najwięcej atrakcji – rebusy, krzyżówki, kolorowanki i stempelki z owocami. Ale… to nie wszystko. Specjalnie z okazji Narodowego Dnia Sportu przeprowadziliśmy również dla nich angażujące lekcje:

  • Dlaczego warto mieć apetyt na sok jabłkowy?
  • Dlaczego warto mieć apetyt na sok marchwiowy?
  • Dlaczego warto mieć apetyt na sok pomidorowy?

W trakcie trwania tych zajęć edukowaliśmy najmłodszych na temat znaczenia zdrowej diety oraz przedstawialiśmy ciekawostki na temat ww. warzyw, owoców i soków. Wymienialiśmy nie tylko ich dobroczynne właściwości, ale również wybrane ciekawostki związane z produkcją. Co więcej, podkreślaliśmy, że szklanka soku, może stanowić 1 z 5 zalecanych porcji warzyw i owoców.

Na najbardziej zaangażowanych uczestników lekcji czekały nagrody, oczywiście pyszne i pożywne soki!

Na stoisku Apetytu także ci starsi także mogli ciekawie spędzić czas. Biorąc udział w angażujących aktywnościach, np. w naszym Kole Fortuny, jak i korzystając z porad dietetycznych prowadzonych przez mgr Klaudię Ruszkowską. Głosu ekspertki nie mogło również zabraknąć w materiale z wydarzenia, który jest dostępny tutaj.

Przedstawiamy też kilka wybranych zdjęć z tego wydarzenia i nie możemy się doczekać kolejnych okazji do spotkań!