fbpx

Już w najbliższy poniedziałek i wtorek (19-20.04.2021) odbędą się online V Wiosenne Warsztaty Sokownicze i Napojowe. Jednym ze współorganizatorów Warsztatów jest Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków.

Wraz z organizatorem Warsztatów redakcją AgroIndustry zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu i rejestracji na platformie: //napoje.ckbikotech.pl/.

Warsztaty są skierowane do przedstawicieli w szczególności sektora produkcji soków i napojów. Podczas wydarzenia przewidziane są debaty eksperckie, w których udział wezmą również przedstawiciele Stowarzyszenia KUPS.

W poniedziałek 19 kwietnia, w panelu tematycznym dotyczącym wyzwań rynkowych omówione zostaną tematy dot. konsekwencji wprowadzenia podatku cukrowego, nowe wyzwania producentów: rPET, reformulacja produktów, zmiany pokoleniowe a konsumpcja, zmiana struktury zakupów i oczekiwania handlu. Uczestnikiem debaty będzie Prezes Zarządu KUPS – Julian Pawlak.

Natomiast we wtorek, 20 kwietnia podczas drugiej debaty zostaną przedyskutowane wyznawania produkcyjne dot. jakości surowca do produkcji soków zagęszczonych, wyzwania w produkcji soku NFC, covid i zagrożenia, produkcja soków a środowisko, sady przemysłowe w Polsce: realna alternatywa czy mrzonki, jakość soków a rynkowe oczekiwania. Uczestnikami debaty będą m.in. Barbara Groele, KUPS oraz członkowie KUPS:  Piotr Podoba, Doehler Sp. z o.o. oraz Wojciech Kępiński, Wild Flavors Polska Sp. z o.o.

Podczas wydarzenia dostępne będzie stoisko Stowarzyszenia KUPS z materiałami informacyjnymi sfinansowane z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. Materiały dostępne na wirtualnym stoisku dotyczyć będą miejsca i roli warzyw, owoców i ich przetworów w tym soków w codziennej diecie.

Poniżej szczegółowy program V Warsztatów Sokowniczych i Napojowych:

Program Wiosenne Warsztaty Sokownicze i Napojowe (243 KB)

 

Serdecznie zachęcamy do udziału w Warsztatach!