fbpx

Już kolejny raz edukowaliśmy dzieci i ich rodziców o wartościach odżywczych warzyw, owoców i soków. Tym razem 10 – 11 września na 45 Skierniewickim Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw. Podczas wydarzenia w strefie Apetyt na polskie nie zabrakło warzywno-owocowo-sokowych łamigłówek oraz wielu atrakcji dla najmłodszych.

Prawidłowe odżywianie jest ważne nie tylko u dorosłych, ale w szczególności u dzieci, które potrzebują witamin i składników mineralnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju. To właśnie we wczesnych latach życia kształtowane są nawyki żywieniowe, które następnie wpływają na ich przyszłe wybory zakupowe, a co za tym idzie również na zdrowie. Właśnie dlatego, jesteśmy obecni na wydarzeniach skierowanych do dzieci, aby poprzez zabawę pokazywać im jak ważną rolę pełnią warzywa, owoce i ich przetwory, w tym soki w codziennej diecie. Przekonujemy do ich spożycia i próbowania nowych smaków z uśmiechem w trakcie zabawy😊

Edukacja dzieci na temat zdrowego odżywania bywa trudna, a w przypadku niejadków może wymagać dużej cierpliwości. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest właśnie edukacja poprzez zabawę. Takiej formy nauki nie zabrakło podczas wydarzenia na stoisku Apetytu na polskie. Przy pomocy koła fortuny oraz warzywno-owocowych łamigłówek odwiedzające stoisko dzieci poznały wartości odżywcze warzyw, owoców i soków. Dowiedziały się jakie witaminy można w nich znaleźć, jak rosną oraz w jaki sposób powstaje z nich pełen wartości odżywczej sok.

Dzieci nie wyszły tylko z butelką ulubionego soku w ręku, ale także pełne wiedzy oraz większej świadomości na temat zdrowego odżywiania. Dowiedziały się, że warzywa i owoce są niezbędne do ich prawidłowego wzrostu, a sok może stanowić 1 z 5 ich zalecanych porcji w ciągu dnia.