fbpx

Już w najbliższą sobotę, 23 października odbędzie się  VI Narodowy Kongres Żywieniowy. W tym roku wydarzenie odbędzie się online, a tematem przewodnim jest pandemia COVID-19 – wyzwania żywieniowe i nauka na przyszłość.

Podczas VI Narodowego Kongresu Żywieniowego możliwa będzie wymiana doświadczeń, wiedzy i teorii z zakresu żywienia oraz zdrowia.  Eksperci z dziedziny zdrowia i żywienia podejmą różnorodne tematy zachęcając do dyskusji wszystkich uczestników. W strefie merytorycznej prowadzone będą wykłady ekspertów z zakresu zdrowia, odżywiania i bezpieczeństwa żywności oraz zajęcia sportowe z udziałem polskich olimpijczyków pod hasłem „Lekkoatletyka dla każdego”. Eksperci omówią m.in. kwestie zmian nawyków żywieniowych Polaków w czasie lockdownu, otyłości w kontekście pandemii COVID-19, zależnościom między kondycją psychofizyczną a nawykami żywieniowymi. W strefie kulinarnej specjaliści z zakresu żywienia, dietetycy i znani praktycy kulinarni pokażą, jak zastosować zasady zdrowego odżywiania w praktyce.

Nasza obecność, pod szyldem Apetyt na Polskie jako partnera VI Narodowego Kongresu Żywieniowego będzie związana z wystąpieniem dr Agnieszki Kozioł-Kozakowskiej, dietetyk i Adiunkt w klinice Pediatrii Gastroenterologii i Żywienia, Kierownik Pracowni Dietetyki Pediatrycznej UJ CM, która specjalizuje się w leczeniu dietetycznym oraz pokazem kulinarnym znanego kucharza Davida Gaboriaud.

Pokażemy różnorodność soków i ich zastosowania w kuchni. Wyjaśnimy, że różnią się smakiem, kolorem i aromatem, różna jest też technologia ich produkcji. Udowodnimy, że soki dają szerokie pole do kulinarnych eksperymentów oraz podkreślimy, że 1 szklanka soku może stanowić jedną z pięciu porcji warzyw i owoców w codziennej zbilansowanej diecie.

Aby wziąć udział online w VI Narodowym Kongresie Żywieniowym wystarczy się bezpłatnie zarejestrować pod linkiem:  //rejestracjakz.systemcoffee.pl/

 

Bądźcie z nami już w najbliższą sobotę!