fbpx

Nie od dziś wiadomo, że warzywa i owoce powinny stanowić podstawę codziennej, odpowiednio zbilansowanej diety. Dr Beata Piórecka z Instytutu Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego przedstawiła szereg dowodów naukowych na to, dlaczego te produkty są niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Badania wraz z wnioskami zostały zaprezentowane w ramach webinaru „Warzywa i owoce na zdrowie – znaczenie odpowiedniego spożycia warzyw i owoców w profilaktyce chorób”, który odbył się 18.02.2021 r.  Dr Beata Piórecka wyjaśniła, co sprawia, że warzywa i owoce mają właściwości prozdrowotne, oraz które składniki odżywcze za to odpowiadają. Przedstawiła także informacje o profilaktyce chorób opierającej się na spożywaniu tych produktów. Omówiła również jeden ze szkodliwych mitów, dotyczący występowania cukrów w owocach i sokach owocowych.

Zachęcamy do obejrzenia całego wystąpienia i przekonania się, jak wiele „ZA” świat nauki jest w stanie przedstawić, aby zachęcić do spożywania warzyw, owoców i produktów, które z nich powstają, takich jak soki.

Obejrzyj film:
Warzywa i owoce okiem eksperta – dlaczego warto po nie sięgać? dr Beata Piórecka

 

Wydarzenie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw