fbpx

W dniach 23-24 czerwca 2021, w formie hybrydowej tj. online oraz stacjonarnie w Centrum Wodnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa PTNŻ na temat „Żywienie a jakość życia osób starszych”.

W ramach cyklu konferencji Dylematy nauki o żywieniu człowieka – dziś i jutro, organizowanych co dwa lata przez Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych w dniach 23-24 czerwca 2021, w formie hybrydowej tj. online oraz stacjonarnie w Centrum Wodnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych PTNŻ na temat „Żywienie a jakość życia osób starszych”.

Podczas wydarzenia będą obecni liczni merytoryczni eksperci z dziedziny zdrowia i żywienia, specjaliści z zakresu zdrowia publicznego czy nauki o żywności, w tym m.in. dr hab. Krystyna Rejman, prof. SGGW, dr hab. Hanna Górska-Warsewicz, prof. SGGW, dr hab. Wacław Laskowski z Katedry Badań Rynku Żywności i Konsumpcji, Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz dr inż., adiunkt naukowo-dydaktyczny Anna Sadowska, prof. dr hab. Franciszek Świderski, dr hab. Eliza Kostyra, prof. SGGW, mgr inż. Justyna Niedźwiadek, mgr inż. Małgorzata Żebrowska-Krasuska z Katedry Żywności Funkcjonalnej i Ekologicznej, Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka, SGGW w Warszawie. Eksperci poruszą tematykę dotyczącą znaczenia soków i innych napojów bezalkoholowych w podaży energii i składników odżywczych oraz odwołają się do zawartości związków bioaktywnych i jakości sensorycznej soków otrzymanych z tzw. „super owoców”.  

 

Międzynarodowa Konferencja Naukowa PTNŻ na temat „Żywienie a jakość życia osób starszych” będzie przestrzenią umożliwiającą prezentację najnowszych badań z obszaru zdrowia i żywienia. Tegoroczna edycja poświęcona będzie osobom starszym i ich prawidłowemu żywieniu wpływającemu na stan zdrowia i samopoczucie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej konferencji.