fbpx

Wśród wielu codziennych, domowych obowiązków warto znaleźć czas na rodzinną zabawę. Aby zapewnić dzieciom rozrywkę, którą można połączyć z edukacją na temat zasad zbilansowanej diety i miejsca warzyw, owoców i przetworów z nich powstałych takich jak np. soki, polecamy wykorzystać nasze kreatywne owocowo-warzywne gry i zabawy.

WARZYWA I OWOCE W MOIM IMIENIU

Odkryj wraz z dzieckiem, jakie warzywa i owoce są ukryte e jego imieniu! Wystarczy wpisać swoje imię i nazwisko w wyznaczone w karcie do pobrania linie. Poszukajcie wraz z dzieckiem w legendzie liter, które oznaczają również nazwy witamin i zaznaczcie je. Odczytajcie w materiałach, jakie warzywa i owoce zawierają witaminy, których nazwy zaznaczyliście, a następnie je narysujcie.

OWOCOWO-WARZYWNA KRZYŻÓWKA

Twoje dziecko lubi rozwiązywać krzyżówki? Zachęcamy Was do wspólnego poznania ciekawych faktów na temat warzyw, owoców, a także soków ukrytych pod hasłami w owocowo-warzywnej krzyżówce.

ZAKODOWANE OWOCE

Jeśli Twoje dziecko lubi gry matematyczne, to zabawa zakodowane owoce na pewno je zainteresuje. Zadaniem dziecka jest odczytanie hasła, zakodowanego za pomocą obrazków owoców i warzyw (owocowy alfabet) i wpisanie go w odpowiednie kratki.

OWOCOWO-WARZYWNY REBUS

Sprawdź znajomość warzyw i owoców u swojego dziecka, rozwiązując wraz z nim owocowo-warzywny rebus. A może dzięki tej zabawie maluch będzie chciał poznać nowe smaki, dotąd nieznanych mu warzyw i owoców?

OWOCOWO-WARZYWNE MEMORY

Memory to jedna z najbardziej popularnych gier ćwiczących pamięć i koncentrację. Zadaniem dziecka jest wycięcie kart do gry i rozłożenie ich rewersem do góry. Za pomocą wybranej wyliczanki dzieci wraz z rodzicami ustalają kolejność podczas gry. Każda osoba odkrywa jednocześnie dwa obrazki. Jeśli są takie same – zatrzymuje je i odkrywa kolejną parę. Jeśli nie – czas na ruch kolejnego gracza. Wygrywa osoba, która zbierze najwięcej kart. Ułóż owocowo-warzywne memory i ćwicz pamięć razem ze swoim dzieckiem!