fbpx

Wybór przetworów powstałych z polskich warzyw i owoców jest praktycznie nieograniczony. Przetwórcy i producenci starają się przykuć uwagę konsumentów i jak najlepiej dopasować swoje produkty do oczekiwań, potrzeb i wymogów kupujących. Na co warto zwrócić uwagę, aby wyróżnić się pośród konkurencji w branży owocowo-warzywnej? Odpowiadamy na przykładzie Systemu Jakości Certyfikowany Produkt (CP).

Wyróżnienie oświadczeniem – Certyfikowany Produkt

Jak wskazują badania, aż 81% konsumentów potwierdza, że zwraca uwagę, czy produkt posiada certyfikat potwierdzający jego jakość, czy też nie[1]. Jest to wskazówka dla przetwórców i producentów branży owocowo-warzywnej, że jednym z elementów, które mogą pomóc im w wyróżnieniu swoich produktów jest właśnie dedykowany certyfikat, potwierdzający jakość przetworu. Jako przykład takiego oznaczenia można podać System Jakości Certyfikowany Produkt (CP). Na etykietach przetworów powstałych z warzyw i owoców, objętych Znakiem CP widnieją oświadczenia żywieniowe i zdrowotne. Informują one kupujących jak dane witaminy i składniki mineralne zawarte w produkcie wpływają na funkcjonowanie organizmu.

certyfikat produktu potwierdzający jakość przetworu

Jakościowe produkty i wybory konsumentów

Na łamach raportu „Sprawdzone sposoby na spotkanie z konsumentem – oświadczenia żywieniowe i zdrowotne w kontekście przepisów prawnych i trendów konsumenckich” dedykowanego branży owocowo-warzywnej, eksperci radzą, jak budować markę spożywczą i jak prezentować swój produkt, aby wyróżnić się wśród konkurencji, a także, by uświadomić konsumentów, że wybierając jakościowe przetwory dbają o zdrowie. Wśród takich produktów spożywczych, które mogą stanowić wartościowy element zbilansowanej, codziennej diety warto wyróżnić soki. Już jedna szklanka (200 ml) ulubionego soku stanowi 1 z 5 zalecanych dziennych porcji warzyw lub owoców. Jest to nie tylko proste i łatwo dostępne rozwiązanie, które urozmaici nasz posiłek, ale przede wszystkim wzbogaci naszą dietę w cenne witaminy i składniki mineralne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Dodatkowo, pamiętajmy, że polscy producenci i przetwórcy dbają o to, aby soki 100% były wysokiej jakości produktami. A co więcej, sięgając po nie, możemy szukać także tych, które na etykietach zawierają specjalne oznaczenia świadczące o ich jakości takie jak CP (Certyfikowany Produkt).

Certyfikowany Produkt

Raport „Sprawdzone sposoby na spotkanie z konsumentem” powstał ramach Systemu Jakości Certyfikowany Produkt (CP), który jest pomocnym narzędziem w komunikacji z klientami. Więcej informacji na www.certyfikowanyprodukt.pl

[1] Dane z badania Promocja Certyfikacji Innowacyjnych Przetworów z Owoców i Warzyw, IQS Sp. z o. o., grudzień 2018, Badanie CAWI, matki dzieci

w wieku 3-18 lat, N=248