fbpx

Na co dzień ogórek towarzyszy nam przede wszystkim w kuchni – w postaci dodatku do kanapek, do sałatek, czy jako składnik mizerii. Nadaje się świetnie również do przetworów, ale nie każdy wie, że można go także wykorzystać jako składnik domowych maseczek na twarz. Warzywo to jest powszechnie stosowane w produkcji kosmetyków, ponieważ charakteryzuje się właściwościami odświeżającymi i łagodzącymi, a dodatkowo wyciąg z ogórka ściąga pory. Ogórek jest nie tylko warzywem o uniwersalnym zastosowaniu kulinarnym, ale także kosmetycznym – jako składnik maseczek jest odpowiedni dla różnych typów skóry: w tym dla cery przetłuszczającej się, czy suchej. Dlatego warto sięgać po ogórka, zwłaszcza krajowego, który jest bardzo dobrej jakości. Może być on zarówno elementem zbilansowanej diety, który odżywia organizm od wewnątrz, ale także jako składnik maseczek upiększających skórę od zewnątrz. Zainspiruj się naszymi propozycjami na domowe maseczki i przygotowując następnym razem mizerię, pozostaw kilka plasterków ogórka!

Odświeżająca maseczka z polskich ogórków do cery przetłuszczającej się

Czego potrzebujesz, aby wykonać odświeżającą maseczkę z polskich ogórków do cery przetłuszczającej się:

  • 1 obrany surowy ogórek

Jak przygotować odświeżającą maseczkę z polskich ogórków do cery przetłuszczającej się:

Obierz ogórka ze skórki, a następnie odkrój dwa plasterki, a pozostałą część drobno posiekaj i zblenduj na gładką masę. Nadmiar wody odciśnij i tak powstałą maseczkę nałóż na twarz, szyję i dekolt, a na oczy nałóż plasterki ogórka. Maseczkę pozostaw na 15-20 minut, a następnie zmyj letnią wodą – skóra będzie odświeżona i lekko zmatowiona.

 

Maseczka z polskich ogórków do cery suchej

Czego potrzebujesz, aby wykonać maseczkę z polskich ogórków do cery suchej:

  • 1 obrany surowy ogórek
  • łyżka jogurtu naturalnego
  • łyżeczka oliwy z oliwek

Jak przygotować maseczkę do cery suchej z polskich ogórków:

Podobnie jak w przypadku poprzedniej maseczki, wystarczy obrać ogórka ze skórki, a następnie drobno go posiekać i zblendować na gładką masę. Warto odcisnąć nadmiar wody odciśnij i do tak powstałej masy dodać jogurt naturalny i oliwę z oliwek. Wszystkie składniki wymieszaj na gładką masę i nałóż na twarz, szyję i dekolt. Pozostaw na 15-20 minut, a następnie zmyj letnią wodą – skóra będzie wygładzona i nawilżona.