fbpx

Mikołajki to czas obdarowywania się upominkami. Do 6 grudnia zostało kilka dni, więc może w tym roku warto przygotować samodzielnie upominki dla najbliższych i połączyć to z zabawą dla całej rodziny. Poznajcie nasze propozycje na owocowo-warzywne zabawy i upominki na Mikołajki i zainspirujcie się w ten magiczny czas!

Pokoloruj, wytnij i podaruj – świąteczne warzywa i owoce do pobrania

Kolorowanie i wycinanie pozwala wyciszyć się i zrelaksować – techniki te działają zarówno na dzieci jak i dorosłych. A jeżeli pracujemy z zabawnymi obrazkami to dodatkowo poprawiamy sobie nastrój i dostarczamy porcję śmiechu. Co powiecie na mikołajkowe wersje znanych i lubianych polskich warzyw i owoców, które możecie dowolnie pokolorować i ozdobić, a następnie wyciąć i nawlec na kolorowe nitki, wstążki lub sznureczki? Taka ozdoba może być dodatkiem do prezentu lub jeżeli przygotujemy kilka różnych – mogą stanowić samodzielny upominek w formie ozdób na świąteczne drzewko, stół czy okno. A dodatkowo, najmłodsi będą mogli poznać nowe warzywa i owoce i kto wie – może wspólna, rodzinna zabawa zachęci ich do spróbowania dotąd nieznanych odmian?

Pobierz świąteczne warzywa i owoce

Owocowo-warzywne świąteczne ozdoby

Mikołajki to też doskonały czas na rozpoczęcie ozdabiania naszych domów. A może w tym roku zamiast do sklepu z dekoracjami wybrać się do domowej spiżarni lub na targ z warzywami i owocami i przygotować samodzielnie piękne świąteczne ozdoby? Dla dzieci będzie to nowa forma zabawy, a dodatkowo przystroicie wspólnie dom w wyjątkowe i niepowtarzalne ozdoby. A może niektóre z nich sprezentujecie swoim bliskim? Poznaj nasze propozycje i zainspiruj się wyjątkowymi pomysłami na świąteczne ozdoby!

Z wysuszonych jabłek, gruszek i żurawin nie tylko przygotujemy wigilijny kompot, ale też ekologiczne ozdoby na choinkę – wystarczy wysuszone plasterki owoców zawiesić na wstążce lub sznureczku i ozdobić nimi świąteczne drzewko.

To kilka propozycji na wyjątkowe własnoręcznie przygotowane świąteczne ozdoby z wykorzystaniem warzyw i owoców. Zainspiruj się nimi i wraz z całą rodziną bawcie się podczas wspólnych przygotowań.