fbpx

Media społecznościowe stały się elementem naszego życia. To w nich mówimy o ważnych dla nas sprawach, także o diecie i zdrowym stylu życia. Z tego powodu postanowiliśmy sprawdzić, jak Polacy opisują zdrowe jedzenie w swoich postach i co mówią o polskich warzywach i owocach i otrzymanych z nich sokach.

Kobiety mówią o zdrowym jedzeniu

Kto najczęściej dyskutuje o zdrowym jedzeniu w mediach społecznościowych? Przeprowadzona analiza pokazała, że jest to temat bliski przede wszystkim kobietom. Mężczyźni też dyskutują o odżywianiu, choć nie tak intensywnie.

jedzenie w mediach społecznościowychDyskusje na ten temat są przede wszystkim pozytywne bądź neutralne. To pokazuje, że zdrowe jedzenie jest dla nas czymś korzystnym, o czym dyskutujemy z dobrym nastawieniem.

Zdrowe jedzenie = zdrowy styl życia

Czy zdrowe jedzenie to po prostu właściwa dieta? Okazuje się, że jest to element czegoś większego. Zbilansowane żywienie to dla nas ważny obszar zdrowego stylu życia – przejaw uczucia do siebie i bliskich, w trosce o własne zdrowie i samopoczucie. Można więc powiedzieć, że to, że chcemy się zdrowo odżywiać, jest filozofią, zgodnie z którą zasługujemy na to, żeby czuć się po prostu dobrze.

Emocje związane ze zdrowym jedzeniem

Warzywa i owoce są ważne w zdrowej diecie

Dla nas, Polaków, warzywa i owoce są nieodłącznym elementem zdrowego jedzenia, a więc zdrowego stylu życia, w ramach którego dbamy o siebie i bliskich. Doceniamy szczególnie polskie produkty, ich świeżość, smak, jakość, a także łatwą dostępność.

Z czym kojarzą nam się warzywa?

Owoce również są ważne. Postrzegamy je jako zdrowy element diety, łączymy z zawartymi w nich witaminami, cenimy ich smak. Pamiętamy także o zawartym w nich cukrze – dzięki naturalnemu pochodzeniu dostarcza nam odpowiedniej ilości energii każdego dnia.

Z czym kojarzą nam się owoce

Soki to wartościowy składnik diety

Polacy wiedzą też doskonale, że sok jest elementem właściwego odżywiania, kojarzy nam się ze zdrowiem. Jest też słusznie postrzegany jako jedna z 5 porcji warzyw i owoców, zgodnie z zaleceniami ekspertów. Jest to łatwy i wygodny sposób na dostarczenie dawki witamin, szybką regenerację i zastrzyk energii. Doceniamy je też jako element nawodnienia.

Z czym kojarzą nam się soki?

Szybkie i proste przepisy

Warzywa, owoce, zdrowe posiłki – dzisiejsze tempo życia może nam utrudniać dbanie o siebie i swoje odżywianie. Widać to w zainteresowaniu w mediach społecznościowych szybkimi, prostymi i wygodnymi przepisami na dobre, zdrowe dania. Szukamy maksymalnie kilkuskładnikowych przepisów, które przygotujemy w kilkanaście minut. To budujące – bo choć czasu mamy mało, to jednak pamiętamy o tym, żeby dbać o siebie i swoich bliskich.

Przeprowadzona analiza potwierdziła – doskonale wiemy, że zdrowe jedzenie łączy się z warzywami, owocami i sokami, które z nich powstają. Chrupmy więc i pijmy na zdrowie!

 

Przedstawione dane pochodzą z 4001 postów z okresu 03-05.2020 r. i zostały przeanalizowane przez IQS Sp. z o.o. za pomocą narzędzia NetDive, maj 2020 r.