fbpx

Każdy z nas chciałby być wiecznie piękny i młody. Chociaż nie jest to możliwe, możemy pomóc naszemu organizmowi w zachowaniu pięknego wyglądu naszej skóry na długo. W tym aspekcie kluczową rolę gra odpowiednie odżywianie i zapewnienie wszystkich niezbędnych składników odżywczych i witamin. W Międzynarodowy Dzień Urody, obchodzony 9 września, zdradzamy jak zachować piękny wygląd naszej skóry na długie lata.

Piękny wygląd skóry a dieta

Prawidłowo zbilansowane odżywianie wpływa na wiele aspektów naszego życia. Nic więc dziwnego, że wpływa także na wygląd naszej skóry. Posiłki pełne warzyw i owoców dostarczają naszemu organizmowi wszystkich potrzebnych składników, które sprawiają, że nasza skóra wygląda młodziej i wolnej się starzeje. Są za to odpowiedzialne antyoksydanty, których głównym źródłem są właśnie warzywa i owoce oraz otrzymane z nich przetwory,  w tym soki. Poprawiają jędrność naszej skóry, a także hamują jej starzenie.  Warzywa i owoce są również składnikami wielu maseczek, peelignów i innych kosmetyków, które mają nam pomóc w pielęgnacji naszej skóry. W związku z tym warzywa i owoce mogą działać także bezpośrednio na naszą skórę.

Pij soki!

Z warzyw i owoców powstają różnego rodzaju soki, które nie tylko wspaniale smakują, ale także dostarczają nam wielu potrzebnych składników odżywczych. Mogą się pochwalić dużą zawartością witamin. Co ciekawe, jedna szklanka soku marchewkowego dostarcza dzienną zalecaną dawkę witaminy A. Jest ona zaliczana do grupy antyoksydantów, a w związku z tym również korzystnie wpływa na wygląd naszej skóry. Właśnie dlatego, aby zadbać o swoją urodę, warto dodawać do swojego codziennego jadłospisu soki, które mogą zastępować jedną porcję warzyw i owoców w ciągu dnia.

Nie tylko uroda, ale też uśmiech!

Chociaż obchodzimy Międzynarodowy Dzień Urody, warto zwrócić uwagę, na to, że naszą najpiękniejszą ozdobą jest uśmiech! Dzięki niemu nasza skóra i twarz promienieją, a my stajemy się piękniejsi. Składniki odżywcze zawarte w warzywach i owocach nie tylko wpływają na piękny wygląd naszej skóry, ale także na nasze dobre samopoczucie. Dzięki nim poprawia nam się koncentracja, mamy więcej energii i siły do robienia rzeczy, które uwielbiamy. Badania naukowe potwierdzają, że obecność warzyw i owoców w diecie pozytywnie wpływa na naszą kondycję psychiczną[1]. Poza tym zadajemy sobie pytanie, komu nie poprawia się humor, kiedy jemy nasze ulubione potrawy? J  Warto więc spożywać warzywa, owoce i soki nie tylko ze względu na ich korzystne działanie na wygląd naszej skóry, ale także ze względu na dobre samopoczucie i utrzymanie dobrego stanu zdrowia całego naszego organizmu.

[1] D. Głąbska i in., Fruit and Vegetable Intake and Mental Health in Adults: A Systematic Review, [w:] „Nutrients”, styczeń 2020 r.