fbpx

Jak jeść więcej polskich warzyw i owoców? Łączyć je ze sobą! Nie tylko w postaci surówki do obiadu i dodatku szklanki ulubionego soku, który może stanowić 1 z 5 porcji warzyw i owoców w ciągu dnia, ale także w jednym daniu. Może wydawać się to niecodziennym połączeniem, ale warto poznać nowe smaki i otworzyć się na niecodzienne łączenie produktów takich jak np. maliny i kalarepa. Brzmi dziwnie? Niekoniecznie! Poznajcie przepis na naszą letnią sałatkę, w której łączymy smak polskich warzyw i owoców, a przekonacie się, że wzbogacanie menu o nowe smaki i produkty, nie tylko urozmaici jadłospis, ale również pomaże dostarczyć wielu niezbędnych substancji odżywczych i witamin, które są niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu.

Czego potrzebujesz, aby przygotować lekką letnia sałatkę z wykorzystaniem sezonowych polskich warzyw i owoców:

* Jeśli lubisz możesz posypać sałatkę ulubionymi kiełkami

Przygotowanie lekkiej letniej sałatki z wykorzystaniem sezonowych polskich warzyw i owoców:

Wszystkie warzywa i owoce należy dokładnie umyć i osuszyć, a kalarepę dodatkowo obrać z grubszej skórki i odciąć liście. Kalarepę należy pokroić w cienkie słupki – taki sposób podania tego warzywa nie tylko urozmaici wizualnie sałatkę, ale również nada jej chrupkości. Groszek należy wyłuskać i ugotować w osolonej wodzie do miękkości, truskawki pokroić w plasterki. Zostawić kilka całych malin do dekoracji, a resztę umieścić w wysoki naczyniu i zblendować na gładki mus. Doprawić solą i pieprzem do smaku.

Składniki sałatki można podawać na półmisku, tak aby wszystkie składniki były widoczne. Najpierw należy rozłożyć roszponkę, tak aby pokryła całe dno półmiska i skropić ją olejem słonecznikowym. Następnie rozłożyć na całej powierzchni słupki kalarepy i plasterki malin. Całość „posypać” groszkiem i polać sosem z malin. Wierzch sałatki można udekorować pozostała częścią całych malin i posypać kiełkami i uzupełnić szklanką soku jabłkowego, bogatego w cenne polifenole.

Taka sałatka nie tylko będzie pięknie wyglądać, ale też wspaniale smakować, a połączenie warzywno-owocowych smaków jest nie tylko zaskakujące, ale również pyszne i zdrowie. Smacznego!

Propozycja podania:

sałatka z polskich owoców i warzyw przepis

sok z polskich jabłek